Firma BDK-GLASS, spol. s r.o.

BDK-GLASS je výjimečnou firmou v rámci sklářského průmyslu díky své unikátní výrobní technologii, která navazuje na výsledky sklářského výzkumného ústavu ve Státním výzkumném ústavu sklářském v Hradci Králové. Nosným programem je výroba dekorativního a výplňového skla metodou fusing.

Začátky fusing technologie

aboutV roce 1991 byla technologie fusing výrobně odzkoušena a obchodně zhodnocena. S postupným rozšiřováním výrobní kapacity docházelo i k diverzifikaci podnikatelské činnosti – k nákupu zařízení pro pískování skla, sítotisk atd. Společnost vyrábí zejména dekorativní a užitkové mísy, misky, tácy, tácky a talíře, skleněné svícny, dárkové předměty, závěsné ozdoby s vánočními a velikonočními, mořskými a jarními motivy. Na zakázku vyrábí i skleněné výplně do dveří a oken. Společnost si vytvořila vlastní osobitý styl. Sama si zpracovává návrhy výrobků, které se vyznačují moderním, svěžím designem a originalitou. Přestože se jedná o ruční výrobu, firma používá takové výrobní postupy a techniky, které umožňují co největší variabilitu, racionálnost a produktivitu výroby tak, aby výsledné ceny výrobků byly konkurenceschopné. Výroba je zcela ekologická, v podstatě bezodpadová.

Zaměření společnosti

Od svého počátku společnost dodává své výrobky zejména na zahraniční trhy ve vyspělých evropských zemích a severní Americe. V posledním období se zvyšuje zájem o dodávky výrobků z řady nadnárodních obchodních řetězců, neboť standardním zbožím sklářské produkce /zejména z Asie/ je tamější trh nasycen. BDK-GLASS, spol. s r.o. disponuje zbožím, které odběratele zajímá svoji variabilitou a originálností ruční práce. Významnými zákazníky jsou v posledních dvou letech i zahraniční cateringové společnosti.

Screen shot 2013-03-07 at 15.02.42Charakter výrobků je orientován na specifická přání zákazníků. Z toho vyplývá specifičnost konkurenčního prostředí. BDK-GLASS, spol. s r.o., pro svoji pružnost a jakost výroby udržuje dlouhodobé dobré obchodní vztahy se svými stálými odběrateli a pro svoji originálnost výrobků získává další nové zákazníky.

Filosofie výroby BDK-GLASS, spol. s r.o. spočívá v hromadné flexibilní výrobě širokého sortimentu výrobků s maximálním důrazem na design výrobku a v co nejnižší cenové hladině.

 

evropsky-fond

Aktuality

 • Novinky jaro 2017

  TRENDY 2017 Podle aktuálních trendů se řídila i naše firma BDK-GLASS, když vytvářela novinky na ja…

 • Ukázka z nových kolekcí...

  Přinášíme Vám ukázku z několika nových kolekcí, které jsme tvořili v průběhu roku 2016... …

 • Fotky z vernisáže...

  Vernisáž v salónu modní návrhářky Jitky Šedové U příležitosti setkání několika umělců, jsme vysta…

 • Kolekce s dekorem LINKY

  Kolekce LINKY Sada mís a svícínku s velmi žádaným lineárním dekorem. Dvě mísy s rozměry: 30x18c…

© 2013 BDK Glass s.r.o. | Managed by Minion | Tvorba loga | Tvorba infografiky | admin